V souladu s přírodou

Nákupem recyklovaného oblečení šetříte přírodu i svou peněženku.

Pokud dal někdo oblečení do bazaru nebo charitě, je jasné, že nevznikl odpad, který by bylo třeba skládkovat nebo spálit. A pokud to samé oblečení pak nosí další člověk, nevznikl ani odpad z výroby nového oblečení, které by si nejspíš koupil místo něho. Věc prostě slouží dál, jen někomu jinému.

Dalším důvodem je samozřejmě cena. Nejlevnější řetězce s oblečením už sice někdy dražším second handům šlapou cenou na paty. Nikdy ale nemohou dohnat second handovou nabídku stejnou kvalitou. Oblečení z kvalitních materiálů od uznávaných značek „za pár korun“ můžete sehnat opravdu jen v second handech.

Second handy jsou proto ideální pro nákup dětského oblečení v době, kdy děti vyrostou z oblečení snad ještě dříve než si ho stihnou obléct podruhé. Na investice do stále nového oblečení pro rostoucí ratolestí by totiž nejeden rodič potřeboval bezednou peněženku nebo oslíka ze známé pohádky.

Protože je oblečení levné, není třeba se bát koupit i ne zcela padnoucí oblečení a nechat si ho přešít na svou postavu, což se může zdát u drahého zboží příliš riskantní. Nebo se do toho pustit svépomocí. Tvořivé duše v obchodech s levným oblečením někdy nakupují například velikosti XL jen kvůli kvalitnímu materiálu. Ten mohou použít na své vlastní nápady, nejen co se oděvů týká.

Kupující v second handech se může stát experimentátorem v oblasti módy, objevitelem vlastních nových stylů a barevných kombinací. Není přitom vázám letošními módními trendy. A taky má téměř stoprocentní jistotu, že ve stejném oblečení nepotká na ulici nikoho jiného.

Dalším kladem je fakt, že šaty byly už minimálně jednou prány nebo čištěny. Výrobce z nekvalitních materiálů vás proto jen tak neoklame. Posunuté švy nebo sklon k tvorbě žmolků už je vidět. Ale není třeba se bát, že je všechno oblečení v second handech opotřebované. Někdy se naopak zdá, že některý kus vyřadil jeho bývalý majitel, aniž by ho měl někdy na sobě.